Eğitim Haber Girişi : 14 Haziran 2024 15:08

Erzurum'da 166 bin 386 öğrenci karne aldı

Erzurum'da 166 bin 386 öğrenci karne aldı
Erzurum'da bin 363 okulda öğrenim gören 166 bin 386 öğrenci, karne alıp yaz tatiline girdi. Vali Mustafa Çiftçi, Yakutiye ilçesinde bulunan Dumlu İlkokulu'nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Erzurum Post-Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Dumlu İlkokulunda öğrencilere karne dağıttı. Miniklerin bar ve mehteran gösterilerinin ardından karne dağıtımı için sınıflara geçen Vali Çiftçi, çocukların karne heyecanına ortak olarak, öğrencilere kitap hediye etti. 

 

 

Tören sonrasında bir açıklama yapan Vali Çiftçi, öğrencilerin yaz tatilinde dinlenmelerini ve kitap okumalarını istedi.

 

 

Yaz tatili dolayısıyla velilere de tavsiyelerde bulunan Vali Mustafa Çiftçi, şu ifadeleri kullandı: “Değerli velilere de bir çağrım var, her öğrencimiz biriciktir, özeldir. Dolayısıyla öğrencilerini başka öğrencilerle kıyaslamamalarını istirham ediyorum. Benim anlayışıma göre kötü öğrenci yoktur, yeteri kadar ilgilenilmemiş öğrenci vardır.

 

 

Öğrencilerin karnelerinde birtakım dersleri zayıfsa veya bazı derslerden daha düşük not almışlarsa öğrencilere daha fazla ilgi göstermelerini tavsiye ediyorum. Aynı zamanda Kurban Bayramı'na da giriyoruz. Ben öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize hem hayırlı tatiller hem de hayırlı bayramlar diliyorum. Aynı zamanda bu eğitim sezonunun gayet başarılı bir şekilde sona erdirilmesinden dolayı hem Milli Eğitim Teşkilatımıza hem de Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum." 

 

 

Karne töreninin ardından Vali Çiftçi’nin bahçede İstiklal Marşı'nı öğrencilerle birlikte okumasının ardından 2023-2024 eğitim-öğretim sezonu tamamlanmış oldu.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.