Erzurum Haber Girişi : 01 Haziran 2022 16:47

Erzurum'da fidanlar toprakla buluştu

Erzurum'da iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde düzenlenen ‘Tableti, telefonu bırak doğaya bak’ temalı etkinlikte 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Erzurum'da fidanlar toprakla buluştu

Erzurum Post-Erzurum'da, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında ağaç sayısının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla "Tableti, telefonu bırak doğaya bak" temasıyla yaklaşık 500 fidan dikildi.


İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, Erzurum Valisi Okay Memiş, sağlık ve orman bölge müdürlüğü görevlileri ile öğrenciler hazırlanan alanlara bölgenin toprak yapısına ve doğal şartlarına uygun fidanları dikti.

 


 

Vali Okay Memiş, etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kentteki birçok alanı yeşil ile buluşturduklarını söyledi.


Doğanın insan hayatındaki önemine dikkati çeken Memiş, "Biz buraları yeşillendireceğiz. İtiraf etmek gerekir ki hepimiz telefon, internet bağımlısıyız, bilgisayardan kopamıyoruz. Buna dikkat etmeliyiz." dedi.

 


 

Memiş, Palandöken Dağı'nda uzun zamandır fidan dikimi yaptıklarını anımsatarak, "Bizim temamız 'telefonu, tableti bırak doğaya bak'. Palandöken'de neredeyse 1 milyon fidan diken Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. 2 bin 900 rakımda bile ağaç diktik ve 4 yıldır tamamlama dikimi yapıyoruz. Bu fidanlarda yüzde 85 oranında başarımız var, bunlar devam edecek." diye konuştu.


Vali Memiş, konuşmanın ardından öğrenciler ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle fidan dikti.
Toplam 500 fidanın dikildiği etkinliğe katılan öğrenciler de öğretmenlerin ve yetkililerin gözetiminde fidanları toprakla buluşturdu.

 


 

Etkinliğe, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Polat, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Erzurum Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay ve İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir de katıldı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.