Gündem Haber Girişi : 20 Ekim 2023 17:22

Erzurum’da Filistin’e destek, İsrail’i protesto yürüyüşü

Erzurum’da Filistin’e destek, İsrail’i protesto yürüyüşü
 Erzurum Sivil Toplum Platformu tarafından organize edilen "Özgür Kudüs" etkinliği çerçevesinde binlerce vatandaş  protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.
Erzurum’da Filistin’e destek, İsrail’i protesto yürüyüşü

Erzurum Post-İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü saldırılara tepkiler yurt genelinde devam ediyor.  Erzurum Sivil Toplum Platformu  tarafından düzenlenen protesto yürüyüşü  bugün Narmanlı Camii'nde Cuma namazının ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınmasıyla başladı.

 


Daha sonra yürüyüşe geçen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İsrail aleyhine sloganlar attı. Katliamın bir an önce durdurulmasını isteyen topluluk, işlenen savaş suçlarının hesabının sorulmasını talep etti.

 


Erzurm’da düzenlenen protesto yürüyüşü  Havuzbaşı Kent Meydanı'nda sona erdi ve burada miting düzenlendi. Erzurum Sivil Toplum Platformu adına basın açıklaması yapan Abdülkerim Kavaz, Filistin'de ekmek, su, elektrik, ilaç ve hatta nefes alacak havanın dahi olmadığını vurguladı. Kavaz, Gazze'de yaşanan katliamın ve insanlık suçunun bir an önce sonlandırılmasını istedi.

 

 

İsraili protesto yürüyüşüne siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, ve binlerce  vatandaş katıldı.

 


 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.