Spor Düzenleme Tarihi : 03 Temmuz 2024 16:35 Haber Girişi : 04 Temmuz 2024 15:47

Erzurumspor küllerinden doğuyor!

Erzurumspor küllerinden doğuyor!
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurumspor'un transfer tahtasının mutlaka açılacağını  söyledi. Kulüp Başkanı  Ahmet Dal ise , 'Küllerimizden Doğuyoruz' kampanyanın, kulüp  için 'ya tamam ya da devam' niteliğinde olduğunu anlattı.

Erzurum Post- Erzurumspor'a, maddi destek bulmak için "Küllerimizden Doğuyoruz" kampanyası başlatıldı. Erzurumspor Kulüp Başkanı Ahmet Dal'ın daha önceden kamuoyu ile paylaştığı "Küllerimizden Doğuyoruz" kampanyasının tanıtımı  İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.  

 

 

Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, kampanyanın üç aşamadan oluşacağını belirterek, “Amacımız, sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayarak bir an önce transfer tahtamızı açmak ve gerekli takviyeleri yaparak sezona en erken şekilde hazır başlamak. Burada sadece tahta için değil geçen sezon kadromuzda olan oyuncularımızın alacakları maç başları ve bonusları var, bu seneki peşinat ödemeleri  olacak ve transfer yaptığımız oyunculara da ödeme yapmak zorundayız. O yüzden bu kampanyayı çok  önemsiyoruz" dedi.

 

 Erzurumspor'un "Küllerimizden Doğuyoruz" kapmanyası tanıtım programına katılan Vali Mustafa Çiftçi ise tüm zorluklara ve ekonomik sıkıntılara rağmen Erzurumspor önemli başarılar elde ettiğini ifade ederek, “Hepimiz elimizden gelen çabayı ve imkanı seferber edeceğiz. Bu güzide ekibimizi yalnız  bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Mehmet Sekmen: “Tahta açılacak”

 

Süper Lig'de tutunmanın Anadolu takımları için çok zor olduğunu anlatan Erzurum Büyükşehir  Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise transfer tahtasını açacaklarını belirtere,  “Daha önce Kulüpler  Birliği Başkanlığı yapmış birisi olarak söylüyorum. Altyapısı güçlü olan takımlar ancak Süper Lig'e çıkabilir ve maddi güçleri ile birlikte var olabilirler. 10 yılda Erzurumspor'umuzun var olması için  elimden geleni yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Bilindiği gibi bu zorlu ve meşakkatli yolda gün geldi üzüldük gün geldi sevindik. Ama hiçbir zaman yılmadık. Yaşadığımız zorlukları ortak akılla,  birlikle, beraberlikle, bizi biz yapan değerlerle aştık. Bu güzel buluşma vesilesiyle bir kez daha  yinelemek istiyorum. İnşallah tahtamızı açacağız ve mazisi başarılarla dolu takımımızı hak ettiği yere  taşıyacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu vesileyle başta Ahmet Dal kardeşimi verdiği  mücadeleden ötürü kutluyorum. Yönetimimizi, Hakan Kutlu Hocamı ve aslan yürekli futbolcularımızı da kutluyorum. 2 yıldır her türlü zorluklara ve puan silinmesine karşın inanılmaz bir mücadele örneği  sergilendi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Kampanyamızın hayırlara vesile olmasını temenni  ediyorum. Benim de Erzurumspor'umuza kampanya süresince de tüm desteğimi vereceğimden hiç  şüpheniz olmasın" diye konuştu.

 

 

 “Erzurumspor'u seven herkesten razıyız”

 

Erzurumspor olarak “Küllerimizden doğacağız” kısmından, “küllerimizden doğuyoruz” kısmına  geldiklerini anlatan Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, “Yarın inşallah “Küllerimizden Doğduk”  diyeceğiz. Biz insanlık olarak şu asırda zor günlerden geçiyoruz. Sadece maddesel şeyler değil, manevi olarak da çok kötü bir dönemden geçiyoruz. Bizim bu işlerden ne siyasi ne de ticari hiçbir beklentimiz yok, olmadı da. Zaten ne siyaset için bu iş yapılır ne de ticaret için. Biz Erzurumspor'u seven herkesten razıyız, herkesin bizden razı olmasını da bizi sevmesini de beklemiyoruz. Ben bu kulübe adım attığımdan itibaren şunun farkına vardım. O kadar çabalama ve gayret etmenize ve adeta  savaşmanıza rağmen herkesi memnun edemiyorsunuz. Ve anladım ki sizin çabalarınıza rağmen sizin  iyi niyetinize rağmen yaptığınız her işten rahatsız olan birileri olacak” dedi.

 

 

“Yaralarımızı sarma sürecindeyiz “

 

Başkan Dal, Erzurumspor kendi imkânlarıyla istikrarlı bir süreci yakaladığını ifade ederek, “İki senedir gemimizi oldukça fırtınalı ortamda sakin tutmaya çalıştık, sağ salim limana yanaştırdık. Şu an  yaralarımızı sarma sürecindeyiz. Ligin en az bütçeli takımıydık, bizden iki üç katı bütçeli takımlara karşı  cesurca mücadele ettik, ezilmedik hatta birçok maçı da rakibimizi ezerek kazanmasını bildik. “Bir  Dadaş” gibi sloganımıza uygun bir sezon geçirdik. Tecrübeli oyuncularımızı gençlerimiz tamamladı,  hocamız Hakan Kutlu, iyi bir liderlik gösterdi. Hepsine bir kere daha teşekkür ediyorum. Herkes  tahtanın açılmasını istiyor, evet. Ama 4.5 milyon Euro borcumuz olduğu için bunun bir anda çözülmesi  kolay değildi. Şuan 3 yıl ve 6 dönemdir yasağımız var. Normal şartlarda bu takım belki üç defa  düşmüştü. Çünkü üç yıldır transfer yapmayan kendi kadrosuyla bulunduğu ligde kalabilen tek takım  olarak tarihe geçti. Belki bu sene puanımız silinmiş olmasaydı Play-Off bile oynayabilirdik. Allah'ın  izniyle bu kampanyayla karınca kararınca topladığımız tutarlarla ve başkanımızın destekleriyle bu  engeli kaldıracağız” şeklinde konuştu.

 

 

“Erzurumspor'umuz için ya tamam ya devam”

 

Kendilerine zaman zaman gelen talepler olduğunu ve Onursal Başkan Sekmen'in ekonomik  konjonktürde alım gücü düşen vatandaşa dokunmadan, işleri durağanlaşan esnafa ağır geleceğini  düşünerek, istişareler sonucu bu ve benzeri bir kampanyaları yapmadıklarını vurgulayan Başkan Dal, ”Ama şuan Erzurumspor'umuz için ya tamam ya devam noktasında olduğumuzu biliyoruz. Ya yeniden  küllerimizden doğacağız ya da daha sıkıntılı günler bizi bekliyor olacak. Onursal Başkanımız Mehmet  Sekmen Beyefendi'nin 2014 yılından beri kulübümüz için yaptıkları ortada. Tesislerimiz, antrenman  sahalarımız, spor tesislerimiz işin fiziksel tarafı. Geride kalan 8 sezonda 2 Süper Lig olmak üzere üç yıl  üst üste şampiyonluk yaşattığı gibi son iki yılda ligde kalmamızın en büyük destekçisi başkanımız oldu.  Sadece bu sezondaki desteğiyle bu tahta çok rahat açılırdı. Ama mevcut takımı ayakta tutmak tahtadan  daha önemliydi ve ligden düştüğünüz halde 2. Lig'de 38 takım arasına düşüyorsunuz. Ne kadar para  harcarsanız harcayın çıkma garantiniz yok. Başkanımız defalarca tahtamızla ilgili çok açık konuştu.  Zaten söylediği gibi onun desteğiyle kapattığımız dosyalar var, yine kapatacağımız dosyalarda da en fazla onun desteğini alacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

“Küllerimizden doğacağız” kampanyası

 

Kampanyadaki amaçlarının sürecin daha hızlı ilerlemesi, bir an önce tahtanın açılası, takıma  takviyelerin yapılması ve sezona en erken şekilde hazır başlanılması olduğunu dile getirerek Başkan  Dal, “Burada sadece tahta için değil geçen sezon kadromuzda olan oyuncularımızın alacakları maç başları ve bonusları var, bu seneki peşinat ödemeleri olacak ve transfer yaptığımız oyunculara da ödeme yapmak zorundayız. O yüzden bu kampanyayı çok önemsiyoruz. Kampanyamızı üç aşamalı  yapıyoruz. Birinci aşama: Lansmanımız. Bugün sizlere derdimizi anlatıyoruz, niyetimizi aktardık. Hatıra  forma yaptırdık ve bu şehir adına yapılmış en özel çalışmalardan birisine imza attık. Katkı veren herkese bu formadan hediye edeceğiz. Gold kart çıkaracağız ve kampanyamıza katkı sağlayanlara bu  kartlardan vereceğiz. Anlaştığımız firmalardan indirimler ve sürpriz hediyelerin verileceği bir kart olacak. İkinci aşama / Kampanya süresi: Destek için ziyaretlerimiz olacak, kampanyamız iki ay sürecek.  Gün gün bazen de haftalık ne kadar bağış toplandı onu sizlere aktaracağız. Kimden ne kadar geldiyse  şeffaf bir şekilde aktaracağız. Üçüncü aşama: İstanbul'da Marriott Otel'de bir gece düzenleyeceğiz.  Finali orada yapacağız. Sevgili Acun Ilıcalı o gece aramızda olacak bir aksilik olmazsa. O geceyi TV 8.5  üzerinden yayınlamaya çalışacağız. Kendisi sözünü verdi ama yayın günü saati belli olunca yine  görüşeceğiz. Ve destek olan tüm isimleri onurlandıracağız. Plaketlerini formalarını ve kartlarını  kendilerine isim isim tutar tutar paylaşarak vereceğiz. Özel numaralı formaları da açık artırmayla satacağız” diye konuştu.

 

 

“Havuzbaşına Erzurumspor anıtı”

 

Son olarak Havuzbaşı'nda bulunan meydana güzel bir Erzurumspor anıtı yapacaklarını anlatan Başkan Ahmet Dal, “Buraya da destek olan firma-kişi isimlerini de yazacağız. Yani TV programlarına katılıp ben  şu kadar vereceğim diyen ama vermeyenler olmuştu. Burada onun da önüne geçeceğiz. Gayret bizden tevfik ve takdir Yüce Allah'tan. İnşallah kendi yağıyla kavrulan kendi ayakları üzerinde durabilen bir Erzurumspor'umuzu inşa edeceğiz ve artık Erzurumspor'umuz kanatlanıp uçacak. Bize her zaman destek veren büyük Erzurumspor taraftarımıza teşekkür ediyor, kampanyamızın şehrimize ve takımımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.