Siyaset Düzenleme Tarihi : 09 Şubat 2024 17:13 Haber Girişi : 09 Şubat 2024 20:09

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Erzurum'da  SKM açılışı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Erzurum'da  SKM açılışı yaptı
Erzurum'da Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası üzerine kurulduğunu belirterek, “Türkiye Cumhur İttifakı'ndan dolay ciddi kazanımlar elde etti” dedi.

Erzurum Post- Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin,  Erzurum’da Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışını yaptı. Bakan Tekin, Erzurum’a hizmet için Cumhur İttifakı adaylarının desteklenmesini istedi.


Erzurum'da olmaktan dolayı mıtlu olşduğunu anlatan Yusuf Tekin, “Sevinçliyim. Beni bağrınıza basıyorsunuz. Sizlere müteşekkirim. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

 


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Erzurum'da yaşayan Erzurumlular için SKM başka bir anlam ifade eder, o da şu; Erzurum'da gösterilen adayların, belediye başkan adaylarının Erzurum için, Erzurum ilçeleri için oluşturulacak projelerin hazırlanacağı bir karargah anlamına gelir. Yani sizlerden istirhamımız şu. Erzurum'da ilçelerde şu olsun, şu olmalı diyeceğiniz her ne varsa belediye başkan adaylarımız, büyükşehir belediye başkanımız ve adayımız burada oturuyor, sizlerin taleplerini bekliyor olacak. Onlara söyleyeceğiniz; Erzurum'da şöyle bir şey olursa, halkın şöyle bir ihtiyacı karşılanmış olur, diyeceğiniz her ne varsa, buyurun gelin. Bu SKM'yi beraber işletelim. Benim gözümde senin böyle bir anlamı var. Hep beraber buraya hayat kazandıralım, hep beraber burayı canlı hale getirelim. İstiyorum ki daha sonra şöyle bir şey olmasın. Keşke büyükşehir belediye başkanımız adayımız, ilçe adaylarımız şunları da taahhüt etseydi diyeceğimiz bir şey kalmasın. Gelin sizler burada fikirlerinizi söyleyin. Bizler de oturalım, değerlendirelim" dedi.

 

 
PARTİ DEĞİŞTİREN ADAYLARA MESAJ VERDİ
 

Herkesin kamusal ve siyasal görevlere  aday olmadan önce beylik laflar ettiğini  anlatan Bakan Tekin şunları söyledi:

"Aday olmadan önce deriz ki ben Erzurum'a hizmet etmek için aday oldum. Ben Aziziye'ye, Palandöken'e, Uzundere'ye, Tortum'a hizmet etmek için aday adayı oldum. Nihayetinde Erzurum kazansın istiyorum. Ama başkanımız da söyledi. Nihayetinde bir kişi aday olacak. O zaman aday adayı olan arkadaşlarımızın hepsi madem Erzurum kazansın, ilçemiz kazansın, ilimiz kazansın diyorsak gelin hep beraber ilimizin, Erzurum’umuzun, ilçelerimizin kazanması için taşın altına hep beraber elimizi koyalım. Erzurum'u sevmek, Erzurum'a hizmet etmek böyle bir şeydir. Ben yokum demek sizin açınızdan duygusal bir tepkidir. Ama varsa Erzurum'a katkı verecek bir hizmetiniz Erzurum'un kaybıdır. Siz Erzurum'a bu kaybı yaşatmayın lütfen. O yüzden aday adayı olarak başvuran bütün arkadaşlarımıza bu SKM'yi bir karargah haline dönüştürmelerini ben aday olsaydım şunu taarruz edeceğim dediği her ne proje varsa burada beraber planlayalım. Biz de katkı verelim. Bunu arzu ediyorum.” 

 

 

"CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN KURULDU"

 

Cumhur İttifakı ve adaylarına Erzurumlulardan destek isteyen Bakan Tekin, “Cumhur İttifakı gerçekten 2018, 2019, 2023 seçimlerinde Türkiye'nin bekası teması üzerine kuruldu. Türkiye bu anlamda Cumhur İttifakı'ndan dolayı Cumhur İttifakı'nın bir arada olmasından dolayı ciddi kazanımlar elde etti. Ben Cumhur İttifakı'mızın ortağı siyasi partilere de bir kere daha müteşekkirim. Bu seçimde Erzurum'da hep beraber bütün Erzurumlularla beraber aday adayı olup aday olamayan bütün Erzurumlu hemşehrilerimizle beraber Cumhur İttifakı'na dahil olan bütün siyasi partiyi ve seçmenlerle beraber Erzurum kazansın diye çaba sarf edeceğiz” dedi.

 

 

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER ÇİCEK VERDİ

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, açılış programında bir grup atanamayan öğretmeni de dinledi. Bakan Tekin’e çiçek verip sorunlarını anlatan öğretmen adayları Bakan’dan sorunlarına destek isteyerek dosya verdi.

 


SKM açılış programına Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, ilçe belediye başkanları, adaylar ve partililer katıldı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.