Eğitim Haber Girişi : 02 Şubat 2023 17:18

Prof. Dr. Beşe, öğrenci ve arkadaşlarının gözyaşları ile uğurlandı

Prof. Dr. Beşe, öğrenci ve arkadaşlarının gözyaşları ile uğurlandı
Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Beşe, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti.  Prof.Dr. Beşe için bugün görev yaptığı fakültede tören düzenlendi.

Erzurum Post-Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Beşe, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti.  Prof.Dr. Beşe için bugün görev yaptığı fakultede tören düzenlendi.

Akademisyen arkadaşları ve öğrencilerinin gözyaşlarını tutamadığı törende konuşan Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilaver Düzgün, "Yüzüyle çevresine daima pozitif enerji veren bir gönül adamı, yetiştirdiği öğrencileriyle, ortaya koyduğu eserleriyle ülkemize ve insanlığa hizmet eden değerli bir bilim adamı aramızdan ayrılıyor. Acımız elbette büyük. Bundan sonra bize düşen görev sabretmek ve onu hayırla yad etmektir. Ahmet hocamız yetiştirdiği öğrencileriyle, ortaya koyduğu eserleriyle, yaptığı hayırlarla her ne kadar bedenen aramızdan ayrılıyor olsa da manevi olarak yaşamaya devam edecektir" dedi.

 


Prof.Dr. Beşe'nin  yakın arkadaşı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Göğebakan ise, "Hayatımın en zor konuşmalarından birini yapıyorum. Hiç düşünmüyordum bu konuşmayı yapacağımı, ona hiç ölümü de yakıştıramadım ama yapacak bir şey yok, kardeşim gitti. Biz çok şey paylaştık onunla. Ben ona hakkımı helal ettim, umarım o da bana hakkını helal etmiştir. Söylenecek tek şey, onun emanetleri benim emanetimdir. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

 


Prof. Dr. Ahmet Beşe’nin cenazesi, dekanlık binasından alınarak cenaze namazı için Üniversite Camii'ne götürüldü. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Prof. Dr. Ahmet Beşe’nin asri mezarlıkta toprağa verildi. 


Prof. Dr. Ahmet Beşe’nin Cenazesi Namazına, başta  MHP İl Başkanı Adem Yurdagül olmak üzere, MHP İl Yönetm Kurulu Üyeleri,  Ülkü Ocaklarında görevli üyeler ile birlikte Atatürk Üniversitesinde görevli önceki Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Prof.Dr. A.Gökhan Yazıcı ve öğrencileri kar yağışına rağmen yoğun katılım sağladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.